Kredyty frankowe ugoda

Propozycje ugód dla Frankowiczów oferowanych przez banki

Ugoda frankowa z bankiem, to temat który w ostatnim okresie jest mocno nagłaśniany przez samych zainteresowanych tym rozwiązaniem, czyli przez banki.
Ta sytuacja nie powinna dziwić biorąc pod uwagę obecne statystki rozstrzygnięć sądowych, gdzie ponad 90% spraw wygranych w tzw. ”sporze frankowym” wygrywają frankowicze.
Dopiero w 2021 r. banki przedstawiły swoje propozycje, w sytuacji kiedy zaczęły masowo przegrywać w Sądach większość spraw, a ilość spływających pozwów frankowych przytłoczyła je bardzo mocno.
Należy zwrócić uwagę, że obecnie frankowicze, przystający na ofertę banku dotyczącą ugody frankowej, mogą liczyć na oszczędności od 12 do 25 procent.
To oczywiście rażąco mało zważywszy na obecne orzecznictwo sądów.
Na dzień dzisiejszy banki umożliwiające polubowne rozwiązanie problemu toksycznych kredytów frankowych możemy podzielić na dwie grupy:

 • Ugoda z bankiem – zgodnie z rekomendacją prezesa Komisji Nadzoru Finansowego z grudnia 2020 roku, należą do nich m.in.:
  • ugoda frankowa PKO BP S.A.,
  • ugoda frankowa ING Bank Śląski S.A.
 • Ugoda z bankiem – składającym własne propozycje ugodowe, należą do nich m.in.:
  • ugoda frankowa mBank S.A.
  • ugoda frankowa Millennium Bank S.A

Niezależnie od rodzaju ugody frankowe, trzeba wyraźnie zaznaczyć, iż propozycje jakie oferują banki frankowiczom, mają na celu jedynie zabezpieczenie interesu banku i należy o tym pamiętać.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom części kredytobiorców, chcielibyśmy zaproponować pomoc w mediacjach z bankiem, biorąc na siebie pełną reprezentację Państwa w takim postępowaniu, a zwłaszcza:

 • inicjujemy proces zawarcia ugody, a następnie analizujemy pod względem ryzyka przedstawiony przez bank projekt ugody,
 • przygotowujemy dla klienta wyliczenia hipotetycznej korzyści finansowej z zawarcia ugody i następnie porównujemy je z możliwymi korzyściami wynikającymi z sądowego stwierdzenia nieważności umowy,
 • przeprowadzamy wszystkie formalności związane z zawarciem ugody.

Warto pamiętać, zanim sami podejmiemy decyzję o porozumieniu z bankiem w temacie ugody, że akceptacja i podpisanie ugody odnośnie kredytu frankowego, najczęściej zamyka możliwości skutecznego wszczęcia sporu sądowego.
W związku z powyższym zdecydowanie zachęcamy w pierwszej kolejności do niezobowiązującego kontaktu z nami. Na poniższy adres email prosimy przesłać propozycję ugody frankowej jaką otrzymaliście od banku, wówczas w przeciągu 24h skontaktujemy się z Państwem i przedstawimy rzetelne propozycje pomocy z naszej strony.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości możliwy jest kontakt telefoniczny pod numerem +48 512 024 108.
Prosimy o przesłanie propozycji ugodowej lub umowy kredytowej na adres email: kontakt@wygrywamyzbankami.pl.

Od lat pomagamy Frankowiczom – skontaktuj się z nami
+48 512 024 108
kontakt@wygrywamyzbankami.pl